Vodní nádrž Lipno

Nádrž Lipno byla vybudovaná v letech 1952 - 1959 na řece Vltavě. Jedná se o největší nádrž s přehradou v České republice s rozlohou 48,7 km². Délka vzdutí dosahuje 42 km. Výška hráze je 25 m a délka 296 m. Nádrž pojme vodu o objemu cca 12 mil. m³ vody. Nádrž má zásobní prostor kde při jeho vypuštění lze zvýšit zadržovací kapacitu nádrže až na 186 148 000 m³ (To se však nesmí, neboť by to bylo v rozporu s dalšími úlohami nádrže). 

Kde si lze pronajmout chatu?

Kliknutím na jednotlivé fotky zobrazíte úplnou nabídku:

Fotka byla pořízena dne 7.5.2012 22:49 pomocí FUJIFILM FinePix A820  .Fotka byla pořízena dne 3.7.2010 11:20 pomocí FUJIFILM FinePix A820  .Fotka byla pořízena dne 3.10.2010 13:08 pomocí FUJIFILM FinePix A820  .

Nádrž zdobí několik menších ostrovů, větší ostrov se nazývá Tajvan. Přehrada slouží jako zásoba vody a zdroj elektrické energie, která se vyrábí v podzemní hydroelektrárně. 


Lipno je vyhledávaným místem pro rekreace a zároveň také největší rekreační oblastí jižních Čech. Provozuje se zde také lodní doprava (u Horní Plané, u Černé a Frymburku).

Velmi oblíbeným sportem, díky překrásné krajině, je zde cyklistika. Cyklotrasy propojují oblast pravého břehu s levým a jsou napojené i na další cyklotrasy v Rakousku. Pro pěší jsou tady připravené značené turistické trasy. V zimě si můžete zabruslit na rozsáhlé a pravidelně kontrolované ploše jezera Lipno.

 

 

Krásy kolem Lipenské přehrady


 
 
 
 
 
 

Chata na Lipně za zajímavou cenu může přinést zajímavé zážitky...

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---odkaz na všechny novinky---

Aktuality

 • Suspendisse eget ex

  1.3.2017

  Nullam augue odio, elementum at est ut, eleifend ultrices lectus. Sed eget purus dui. Etiam sit amet convallis lectus. Suspendisse eget ex accumsan ex vulputate tempor et vel sem.

  Donec et faucibus orci.

  • Mauris suscipit massa at consectetur dignissim.
  • In hac habitasse platea dictumst.

  Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.

 • Mauris suscipit massa

  16.1.2017

  At consectetur dignissim. In hac habitasse platea dictumst. Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue.

  In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.

 • Lectus accumsan sed

  4.1.2017

  Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi.

 • Tempus elementum lacus

  19.12.2016

  Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.

 • Aenean maximus

  12.12.2016

  Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque.

 • Donec nibh tellus

  17.8.2016

  Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.